İÇERİĞİ


DK DENT Diş Macunun Aktif Bileşenleri ve Özellikleri;
*Kil; Kil, mineral açıdan çok zengindir. Silika, kalsiyum, magnezyum, alüminyum, demir, sodyum, potasyum, bakır, fosfor, çinko gibi değerli mineralleri içerir. Bu nedenle dişlerin yeniden mineralizasyonu için etkilidir. Çok iyi bir temizleyici ve bakım maddesidir, plak oluşumunu önlemeye yardımcı olur, dişlerin parlak ve beyaz olmasını sağlar.

*Adaçayı; Dişotu adı ile de tanınır. Bu bitkinin çiçeklerinin, gargara yapmak için kullanıldığı, bu gargaranın rahatlatıcı ve canlandırıcı etki gösterdiği, sallanan dişlere, dişeti çekilmesine ve kanamasına karşı da etkili olduğu bilinmektedir. Doğal bir beyazlatıcıdır.

*Mür; Doğal dezenfektan ve iltihap giderici olarak bilinmektedir. Ağız kokularını gidermeye yardımcı olur.

*Ratanya; Antioksidan ve dişetlerini kuvvetlendirici olduğu bilinmektedir.

*Greyfurt; Diş eti bakımında etkilidir. İçerdiği C vitamini ile kanama durdurucu ve yara iyileşmesini hızlandırıcı özelliği olduğu bilinmektedir. Greyfurt aynı zamanda bir A vitamini kaynağıdır ve A vitamininin dişleri ve kemikleri koruyucu etkisi olduğu bilinmektedir.

*Üzüm Çekirdeği Yağı; Dişleri parlatır. Diş eti kanamalarına karşı etkisi ve antioksidan özelliği ile bilinmektedir.

*Yeşil Çay; Diş çürümesinin ana nedeni olan diş yüzeyinde biriken ve plak tabakası oluşturan bakterilerin azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda diş eti hastalıklarıyla mücadelede etkin olarak kullanılır.

*Papatya özü; Diş ağrılarında ve iltihaplarda etkili olduğu bilinmektedir.

*Propolis; Ağız içi iltihapları ve diş eti tedavisinde kullanıldığı bilinir. Diş ve diş eti koruyucudur.